У туреччині ввели податок 2% із туристів за проживання в готелях.

Закон про введення податку з туристів у розмірі 2% від вартості готельного номера, підписаний президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, опублікований в офіційній державній газеті й набув чинності, повідомляє видання TourismGuncel.

“Податок у розмірі 2% у готельному секторі Туреччини вводиться з 1 січня 2020 року. Прохання готельєрів відкласти його і знизити ставку не знайшли відповіді”, – пише портал.

Як наголошується, в перший рік податкова ставка становитиме 1%, з другого року – 2%. До бюджету податок сплачуватимуть готелі, пансіонати, гостьові будинки та інші засоби розміщення, що приймають туристів. Причому податок для гостей оформлятиметься окремим документом.

У середині листопада парламент Туреччини ухвалив законопроект, який зобов’язує туристів починаючи з 2020 року платити податок на проживання в розмірі 2% від вартості розміщення. Передбачалося, що збір стягуватиметься з постояльців готелів, готелів, пансіонатів, курортних селищ, гостьових будинків, а також апарт- і бутик-готелів.

Раніше в Туреччині з ініціативи міністерства фінансів обговорювалося введення в 2020 році податку з готельєрів, які мали платити від 1 до 6% вартості номерів до бюджету. У результаті парламентська комісія вирішила перекласти податок на туристів і змінити його ставку.

Обидва нововведення жорстко критикували представники туристичної галузі Туреччини. Готельєри заявляли, що це може відлякати іноземних туристів і знизити їх доходи. Також, на їхню думку, новий податок не можна вводити зараз, коли галузь ще не оговталася від наслідків різкого зниження закордонного турпотоку в 2015-2016 рр. Посилання на джерело.

Тури до туреччини по ранньому бронюванню. Встигни забронювати літній відпочинок на вигідних умовах.